LEGO powinno być…

LEGO powinno być najważniejszym elementem wyposażenia w szkole i na wielu kierunkach studiów.
Klocki Lego dają niesamowite możliwości edukacyjne, szczególnie odnośnie nauki: mechaniki/techniki (wręcz na każdym poziomie- Lego Technic), informatyki/programowania (na podstawowym poziomie- Lego Mindstroms), mechatroniki/robotyki (na każdym poziomie- Mindstorms i Technic), a nawet znacznie mogą przydać się na architekturze oraz w innych dziedzinach.
W wielu krajach już od dłuższego czasu klocki Lego wykorzystywane są w szkołach i na studiach.
Jest nawet specjalna seria Lego Education z propozycją przeprowadzania lekcji: https://education.lego.com/pl-pl .
Tu nie wystarczy kupić klocki, ale trzeba zrozumieć jak wielką możliwość niosą ze sobą i wiedzieć jak je wykorzystać, co wydaje się póki co wątpliwe w polskiej kadrze edukacyjnej, myślącej czasami PRLu i uczącej bezwartościowych regułek.
Tutaj przykładowy kanał na youtube kogoś z Finlandii z eksperymentami z klockami Lego. Prowadzący podnosi dużo ponad 200 kg za pomocą najmniejszego silniczka elektrycznego Technic – wszystko za sprawą odpowiedniego podłączenia do systemu i ułożenia kół zębatych i konstrukcji bloku. Podczas wielu prób i błędów zwiększa możliwości systemu, aż do podniesienia ok. 220 kg: https://www.youtube.com/channel/UClsFdM0HzTdF1JYoraQ0aUw/videos
Na studiach mechanicznych i pokrewnych można znakomicie tłumaczyć np. działanie kół zębatych i wyjaśniać czemu takie ich ułożenie jest bardziej korzystne itp.
Programowalne Lego Mindstorms pozwala stworzyć np. maszynę tkacką i niesamowitą ilość różnych robotów itp: https://www.youtube.com/watch?v=IPIJsdvDjsc -znakomite w mechatronice oraz początkowej nauce programowania.
A to są tylko przykłady olbrzymich możliwości jakie daje Lego.

#lego #edukacja #szkola #studia #nauka #mechanika #architektura #mechatronika #ciekawostki #polityka #robotyka