Jakiś czas temu @Megachilidae…

Jakiś czas temu @Megachilidae autorka bloga Dzicy zapylacze przysłała Warrozie na prezent specjalną dedykowaną wersję kalendarza na rok 2021. Tym razem nie z różnymi samotnymi pszczołami zapylającymi, jak zwykła to czynić, a ze swoimi pięknymi fotografiami różnych pasożytów pszczół. Pomysł ten jest tak uroczy, iż Warroza uznała, że warto podzielić się z innymi tymi fotografiami, a nie tylko chomikować dla siebie, a przy okazji opowiedzieć o pasożytach, które kalendarz przedstawia. A może nawet ktoś z czytelników i słuchaczy Warrozy zechce mieć takie kalendarz u siebie?

Powstał więc pomysł na 13 filmików publikowanych raz na miesiąc w 2021 roku, opowiadających o 13 gatunkach pasożytów pszczół samotnych. Filmiki będą w nowoczesnej formie mediów społecznościowych, czyli maksymalnie 60-sekundowe. Warroza musi przyznać, że nie tak łatwo zmieścić się w minucie. Będą publikowane pod tagiem #pszczeleparazyty . Zainteresowanym polecam śledzenie / obserwowanie tego tagu. Na pierwszy ogień idzie zdjęcie okładkowe, czyli pszczoła koczownica (Nomada). Zapraszam.

W ramach wsparcia działalności podkastu Radio Warroza przez Dzicy Zapylaczeopis odnośnika otrzymałem zgodę na wykorzystanie zdjęć autorki tego bloga do dodatkowych egzemplarzy kalendarza. Jeżeli ktoś ma ochotę nabyć taki kalendarz, to poniżej znajduje się odpowiedni link. Pieniądze (ok. 10 zł z każdego kalendarza) będą przeznaczone na dalszą działalność podkastu Radio Warrozaopis odnośnika. Możliwość zakupu istnieje do dnia 17 stycznia do godziny 24:00, czyli okrągły tydzień, pod tym linkiem: https://tipeo.pl/warroza Kalendarz kosztuje 49,2 zł brutto łącznie z przesyłką. W opisie proszę koniecznie napisać swój aktualny mejl.

Kupno kalendarza do 17 stycznia do 24:00: https://tipeo.pl/warroza
Strona Radio Warroza: https://warroza.pl
Słuchaj Radio Warroza: https://podfollow.com/warroza/view
Strona Dzicy Zapylacze: https://dzicyzapylacze.pl

UWAGA!!! Specjalnie dla portalu Wykop i tagu #dzicyzapylacze robię #rozdajo, które trwa do godziny 18:00 dnia 11 stycznia 2021 roku, czyli przed dobę. Z pośród wszystkich, który zaplusują ten wpis będzie rozlosowana nagroda w postaci jednego kalendarza w prezencie.

#radiowarroza #owady #biologia #pasozyty #ekologia #ewolucja #dawkins #zapylacze #pszczoly #pszczelarstwo #nauka #gruparatowaniapoziomu #ligamozgow #liganauki #nauka #fotografia