BETELGEZA NARESZCIE SIĘ…

BETELGEZA NARESZCIE SIĘ SZYKUJE…

No cóż, do niczego się nie szykuje, a na pewno nie do eksplozji supernowej (w „najbliższym” czasie oczywiście). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak donosi dzisiaj Astronomers Telegram (znów kieruję wielkie podziękowania do @Al_Ganonim za błyskawiczne info w tej sprawie) Betelgeza zaczęła znowu zyskiwać na jasności – co jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami o nakładaniu się cykli pulsacji gwiazdy.

Jest to więc najprawdopodobniej mój ostatni wpis odnośnie czerwonego giganta z Oriona na jakiś czas…no chyba, że wydarzy się coś mocno nieoczekiwanego (co też jest możliwe).

Dlatego też, oczekujcie nieoczekiwanego.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby ktoś chciał się zapoznać z całą ostatnią wykopową historią Betelgezy to poniżej przedstawiam wszystko co dodałem przez ten czas na jej temat:

1.Dziwne zachowanie Betelegezy. Notuje największy spadek jasności od lat.
2.BETELGEZA EKSPLODOWAŁA!!!
3.Kolejna nowinka dotycząca wczorajszego tajemniczego sygnału w LIGO sugerującego pochodzenie wzbudzenia czasoprzestrzeni przez np. jakąś supernową.
4. Kontynuacja spadku jasności i temperatury Betelgezy – stan na 20 I 2020 r.
5. Kontynuacja kontynuacji spadku jasności Betelgezy – stan na dzień 02.02.2020 r.
6. Bez paniki! Betelgeza (niemal na pewno) nie ma się ku eksplozji.
7. Po „bezprecedensowym” pociemnieniu Betelgeza zmienia kształt.

#fizycznenowinkifakera -> nowinki fizyczne i nie tylko – do obserwowania lub czarnolistowania.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #fizyka #astrofizyka #kosmologia #kosmos #wszechswiat #astronomia #betelgeza #gruparatowaniapoziomu #swiatnauki #zainteresowania #ciekawostki #liganauki #ligamozgow